Entegrasyon Nedir?

Entegrasyon teknolojilerin, yazılımların, sistemlerin birbirleriyle uyumlu, birbirlerine bağlı ve anlaşılır bir halde otomatik olarak haberleşmesine verilen isimdir. Tüm platformları bütünleştirmek olarak da adlandırılabilir. Teknolojinin gelişmesiyle e-ticaret artmıştır.

E-ticaret ile birlikte firmalar ürünlerini dijitalde de satmaya başlamıştır. Ürünlerin satışı yapılırken satış yapılacak üründen platformuna, faturasından kargosuna kadar yapılması gereken süreçler bulunmaktadır. Tüm süreçler uzun ve takip edilmesi zor olduğu için bu işlemleri tek bir panel üzerinden takip etmek firmaların hem zaman hem maddi kazançlarına fayda sağlayacaktır.

ENTEGRASYON PROGRAMI KULLANMANIN FAYDALARI

E-Ticaret firmaları pazaryerlerinde satış yaparken aynı zamanda da kendi e-ticaret sitelerinde satış yapmak istemektedir. Tüm satış sürecinin takibini yapabilmek için entegrasyon programına ihtiyaç oluşmaktadır. E-Ticaret entegrasyonu sağlayabilecek programlar ile birlikte tek panel üzerinden pazaryerlerine, e-ticaret sitesine ürünler yüklenmektedir. E-Ticaret firmaları için entegrasyon programı kullanmasının faydaları şu şekildedir:

  • Tüm pazaryerleri ve e-ticaret sitesine ürünleri tek panelden girilir.
  •  Sistem üzerinden istediğiniz ürünü pazaryerinde istediğiniz ürünü e-ticaret sitenizde satışını yapılır.
  •  Entegrasyon programında satışı yapılan ürünler anında güncellenir. Güncellenen ürün stokları ise eş zamanlı olarak tüm platformlarınıza yansır.
  •  Tüm satış platformlarınızdan gelen siparişlerinizi sistemde görebilir ve tek tuşla topluca faturalandırabilirsiniz.
  •  Kargo süreci hızlanır ve kargo takip programı bu panel üzerinden kullanılır.
  • E-ihracat modülleri ile yurtdışı pazaryerlerinde de ürünlerinizi yükleyebilirsiniz.
  •  Sistem üzerinden raporlar alınabilir ve bu raporlara göre şirket kazancı belirlenebilir.
  • Entegrasyon programı ile hem maliyet hem zamandan kazanç sağlayarak işinizin daha çok ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Daha fazla içerik

tüm yazıları gör